Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

0
Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama MYK web sitesinden kolaylıkla yapılabilir. Bu sayede Mesleki Yeterlilik Belgesine Sahip Olup Olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

MYK ve TÜRKAK onaylı Artun Belgelendirme kurululuşu ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

www.artunbelgelendirme.com.tr
Telefon: 0216 398 4020
Telefon: 0506 093 4020

Mesleki yeterlilik belgesi, birçok meslek grubunda çalışmak için aranan şartlardan bir tanesidir. Önceden belirlenmiş ve halka bildirilmiş olan, mesleki yeterlilik belgesi isteyen meslek gruplarında çalışmak için belirtilen alandaki mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak gerekmektedir. Aksi takdirde bahsi geçen meslekte bireyin çalışma imkanı bulunmamaktadır. Bu uygulamanın başlıca amacı meslek alanlarında daha yetkin ve kalifiye elemanlarının çalışmasını sağlayarak ortaya çıkan ürünlerin kalitesini arttırmak ve iş sahasında oluşan kazaların büyük oranda önüne geçmektir. Bireyler önceden almış oldukları mesleki yeterlilik belgelerinin günümüzde hala geçerli olup olmadığı, herhangi bir muafiyet durumunun olup olmadığı gibi bilgileri mesleki yeterlilik belgesi sorgulama işlemi ile internet üzerinden kolayca öğrenebilirler. Bu işlemi birey kendisi için yapabileceği gibi bir başka tanıdığı için de yapma imkanına sahiptir. Bu işlem için yalnızca mesleki yeterlilik belgesi sorgulanacak kişinin TC kimlik numarasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır

Mesleki Yeterlilik Belgesi MYK internet sitesinden Sorgulama yapılabileceğini üst satırlarda belirtmiştik. Yeterlilik Belgesi  Sorgulaması sadece MYK tarafından değil aynı zamanda belgelendirme kuruluşlarının internet siteleri aracılığıyla da yapılabilir. MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerini son olarak E-Devlet üzerinden tc kimlik numarasını girerek de sorgulayabilirsiniz.

MYK Mesleki Yeterlilik belgesini MYK aracılığıyla sorgulamak için tıklayınız.

MYK Mesleki Yeterlilik belgesini E-Devlet aracılığıyla sorgulamak için tıklayınız.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama MYK Nasıl Yapılır

Mesleki Yeterlilik Belgesi Almak İçin Girilmesi Gereken Sınavlar

Mesleki yeterlilik belgesi yönetmeliğinde de belirtildiği gibi, yeterlilik belgesi alabilmek için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra bireyin o meslek grubunun yapacağı iş ile ilgili yeterliliğe sahip olup olmadığını ölçmek adına birey uzman kuruluşlar tarafından bir sınava tabi tutulur. Bireyin bu sınavda almış olduğu sonuca göre eğer belirlenen taban puanın üstünde bir puana sahip ise bireye mesleki yeterlilik bilgisi verilir, aksi durumda bireyin o meslek grubunda çalışma imkanına sahip olabilmesi için sınava yeniden girmesi gerekmektedir. Günümüzde mesleki yeterlilik belgesi almak için girilen sınavların sonucunu öğrenmek internet üzerinden mesleki yeterlilik belgesi sınav sonuçları platformu üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.

Mesleki Eğitim Belgesi İle Rakiplerinizden Bir Adım Önde Başlayın

Mesleki eğitim süreci bireyin çalışmak istediği meslek alanı ile ilgili gerekli bilgileri edinmek amacı ile katılmış olduğu bir süreçtir. Bu süreçte birey mesleki alanda kendini geliştirme fırsatı yakalayarak, o alanda ihtiyacı olan bilgileri öğrenme fırsatına da sahip olacaktır. Mesleki eğitim belgesi meslek hayatında oldukça istenilen bir belge olduğundan dolayı bu belgenin var olup olmadığının sorgulanması oldukça kolay bir işlemdir. Mesleki eğitim belgesi sorgulama işlemi günümüzde hem iş veren hem de çalışacak kişi tarafından internet üzerinden kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.