İŞKUR İstihdam Garantili Kurslarına Katılanlara Günlük 45 TL Verecek

0
iskur-kurslari

İŞKUR bünyesinde istihdam garantili meslek edindirme kurs başvuruları devam ediyor. Kursa katılanlara günlük 20 TL ile 45 TL arasında ücret ödenmekte ve sigorta primleri İŞKUR tarafından yatırılmaktadır.

İŞKUR istihdam garantili mesleki eğitim kurs başvuruları devam ediyor. İŞKUR tarafından Türkiye genelinde mesleği olmayanlara verilen istihdam garantili mesleki eğitim kursları ile hem iş sahibi olma hem de günlük 20 TL’den 45 TL’ye kadar harçlık alma imkanı sunuluyor. İŞKUR’un düzenlediği mesleği olmayanlar ile mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretmek amacıyla mesleki eğitim kursları (MEK) başvuru şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Bu kapsamda düzenlenen kurslara katılanlara mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere MYK Belgesi, verilemeyen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi veriliyor. Adaylardan hiçbir ücret talep edilmeyip, kursa katıldıkları her gün için harçlık veriliyor.

Ayrıca, kurs süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödeniyor. Her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 35 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 25 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 35 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20 TL ödeniyor.

İŞKUR’un istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına okur yazardan, yüksek lisans mezununa kadar herkes başvuru yapabiliyor. Yaş sınırı ise 16 ile 70 arasında değişiyor. Türkiye genelinde başvuruları devam eden 19 farklı kurs programı bulunuyor. Farklı illerde düzenlenen mesleki eğitim kursları ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru şartlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.